The story of the brand

Hello, my name is Alex Zelina and the ZELINA brand is a project in which I am dedicated to the creation of plant terrariums – worlds. I call them worlds because to me they are not just decorative plant terrariums. I complete each of them with characters and miniatures for a story with an idea.

Nature fascinates me. Its power, unpredictability, cycle, beauty. However, it angers me how easily we can turn our backs on her. We push it out of our lives, we destroy it, we simply cough it up. How could we not realize that we are part of her existence. Not ours. We her.

Ako maliar a profesionálny vizuálny umelec s týmito myšlienkami pracujem len nepriamo, len ako s inšpiráciou. Pri tvorbe svetov ich však dokážem pretaviť do konkrétnej formy, vzdať prírode poctu, vyjadriť sa k nášmu vzťahu s ňou. Odraziť môj postoj v drobnom, živom mikropríbehu.

Zaujímajú ma však aj bežné, viac či menej absurdné situácie z každodenného života. Rád sa pozerám a vnímam, milujem pocity a nálady, ktoré môžem spracovať. A cez svety ich priniesť napríklad aj k vám domov.

Svety vnímam ako veľmi živé umelecké médium, ktoré dokáže rozprávať. Svety nie sú len peknou ozdobou na polici alebo parapete, ale nesú obsah, ktorý reaguje na život okolo nás. Ten môže byť hocičím – chlap kričiaci na strom, havária v džungli, poľovník a umierajúci jeleň. Svety sú ako život – smutné a veselé, no hlavne skutočné a živé.

Alex Zelina príbeh značky Zelina world