Inštalácie

Glitch

Scénografický objekt. Spolupráca s Debris Company

Ľudstvo, ktoré svojim správaním narúša chod sveta a smeruje k rozkladu dejinného kozmu sa opäť nachádza pred poslednou možnosťou záchrany a nového usporiadania. Danteho Očistec a jeho Božská komédia ožívajú v alegorickej podobe projektu Debris Company – Glitch. Očistec nachádzajúci sa medzi peklom a rajom predstavuje aj v súčasnosti časovo ohraničené pozemské peklo, v ktorom prebývajú naše hriešne duše.

Glitch je pohybovo-výtvarnou esejou o súčasnom bezcieľnom putovaní ľudstva, zrkadlom omylov človeka, ktorý sa neustále a cyklicky ocitá v začarovanom kruhu hriechov.

Spolupráce s Radovanom Drangom

Alex a Radovan sú na umeleckej profesionálnej scéne už dlhšie.  Vytvorili už zopár spoločných prác, ktoré boli veľmi dobre prijaté kritikmi a hneď aj vystavené. Radovan sa venoval svojmu projektu Cable-Botov. Uprecykloval staré káble, ledsvetlá a inú elektroniku. Z týchto materiálov vznikali rôzne podoby robotov. Alex úplne v protiklade pracuje s prírodnými materiálmi: machmi, kvetinami, pieskom, hlinou. Je autorom množstva malých, ale aj rozmerných rastlinných inštalácii. V tomto kontraste si našli silnú spoločnú myšlienku a tému v ktorej sú presvedčený, že technologia nám začína byť prirodzenejšia ako príroda. O tisíc rokov po nás neostanú organické formy fosílii, ale káble zamotané do našich mozgov, čipy a plasty prepletené našimi rukami. Mýtické príšery z budúcnosti sa vynárajú z pod zeme, ako dôsledky našich súčastných činnov.

Ouroboros

Spolupráce

Kaufland – Minisvety​

5 reklamných spotov

Client: Kaufland
Agency: This is Locco
Director: Emília Ondriašová
Set designe: Alex Zelina (Zelina World), Dorota Volfová, Brigita Teplanová
DOP : Martin Chlpík
Prehrať video o Zelina world spolupráca s Kauflandom

Nemecká ambasáda​

Komerčný Event pre Nemeckú Ambasádu. Vystavený bol objekt Glitch a spolu s ním sme vytvorili 2x2m veľkú fiktívnu krajinku zo živých rastlín, machov doplnenú rôznymi príbehmi a budovami.

Red Bull

Reklamné foto pre radu Red Bull Organics. Päť rôznych svetov vytvorených iba pre Red Bull.

foto: Matej Hakár

Zelina world spolupráca s Red Bull Organic

DM Drogéria

Reklamné video pre DM Drogériu v spolupráci s Zeldeo Videomakers.